Čelsi ubedljiv, pobeda Porta protiv Apoela

BEOGRAD, 21. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Čelsija pobedili su Atletiko Madrid sa 4:0 i tako ostvarili i treću pobedu u Grupi D, dok je Porto na svom terenu bio bolji od kiparskog Apoela sa 2:1.

Čelsi je na Stamford Bridžu pobedio Atletiko Madrid sa 4:0 golovima Salomona Kalua (2), Frenka Lamparda i autogolom Luisa Peree u 90. minutu.

Reprezentativac Obale Slonovače je u 41. minutu doveo Čelsi u vođstvo, posle akcije u kojoj su učestvovali Lampard i Ešli Kol. Kalu je u 52. minutu duplirao vođstvo, kada je posle kornera koji je izveo Lampard, savladao golmana gostiju Serhija Asenja.

Dobru igru na večerašnjoj utakmici golom je krunisao Lampard u 69. minutu, posle kombinacije sa Mikaelom Esjenom. Konačan rezultat postavio je Perea u poslednjem minutu utakmice, kada je u svoju mrežu skrenuo loptu posle slobodnog udarca Florana Malude.

U timu Karla Ančelotija ceo meč odigrao je srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

Čelsi je prvi na tabeli Grupe C sa maksimalnih devet bodova, dok je Atletiko Madrid na poslednjem mestu sa samo jednim bodom.

Fudbaleri Porta pobedili su na svom terenu kiparski Apoel sa 2:1 i tako se učvrstili na drugom mestu na tabeli sa šest bodova.

Poveli su Kiprani posle autogola Alvara Pereire u 22. minutu, ali je 11 minuta kasnije Brazilac Hulk izjednačio, posle asistencije Falakaoa.

Pobedu portugalskoj ekipi Hulk je doneo u 48. minutu iz jedanaesterca, nakon što je Marios Elija igrao rukom u šesnaestercu.

Kiparska ekipa je u dosadašnjem toku takmičenja osvojila samo bod i sa Atletikom će se boriti za treće mesto koje vodi u Ligu Evropa.