Mančester pobedio u Moskvi

BEOGRAD, 21. oktobra 2009. (Beta) - Ekvadorski fudbaler Luis Antonio Valensija postigao je gol u 86. minutu večerašnje utakmice sa moskovskim CSKA i svom Mančester junajtedu doneo treću pobedu na isto toliko utakmica u Ligi šampiona - 1:0.

Valensija, koji je u redove prošlosezonskog finaliste Lige šampiona i prvaka iz 2008. godine stigao u letnjem prelaznom roku, pobednički gol na susretu u Moskvi postigao je na asistenciju bugarskog napadača Dimitara Berbatova.

Mančester se tako učvrstio sa prvom mestu na tabeli Grupe B Lige šampiona, iako je u Moskvi nastupio sa brojnim kadrovskim problemima, bez Vejna Runija, Rajana Gigsa, Patrisa Evre, Ji-Sung Parka i Darena Flečera.

Srpski štoper Nemanja Vidić igrao je za Mančester tokom svih 90 minuta, kao i njegov saigrač u reprezentaciji Miloš Krasić u dresu domaćeg tima.

Engleski šampion sada ima šest bodova više od CSKA, koji je pao na treće mesto, pošto ga je pretekao Volfsburg.

Nemački šampion je u drugoj večerašnjoj utakmici Grupe B igrao bez golova s turskim Bešiktašom, iako je važio za velikog favorita protiv gosta koji je u dosadašnja dva meča pretrpeo dva poraza.

Volfsburg, ipak, može da bude zadovoljan i osvojenim bodom, pošto je od 75. minuta imao i igrača manje na terenu, jer je crveni karton zaradio brazilski napadač Grafite, sa tri gola najbolji strelac tima u debitantskoj sezoni nemačke ekipe u Ligi šampiona.