Viljareal došao do prve prvenstvene pobede

BEOGRAD, 25. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Viljareala zabeležili su na svom terenu protiv Malage (2:1) prvu pobedu u španskom prvenstvu i posle osmog kola pomerili se sa poslednjeg mesta na tabeli.

"Žuta podmornica" povela je pogotkom Nilmana u 27. minutu, a izjednačio je Luke u poslednjem minutu prvog poluvremena. Prvu pobedu Viljarealu u šampionatu doneo je Đoan Kapdevilja golom u 54. minutu.

Pored ove pobede, Viljareal je u dosadašnjem toku prvenstva zabeležio tri remija i četiri poraza, a Malaga je nakon ovog meča pala na poslednje mesto na tabeli.

Važnu pobedu koja ga udaljava od opasne zone ostvario je Valjadolid, koji je na svom stadionu savladao četvrtoplasirani Deportivo sa 4:0.

Hetafe je kod kuće pobedio Atletik Bilbao sa 2:0, Santander i Osasuna su podelili bodove (1:1), dok je ekipa Tenerifa savladala Herez sa 1:0.

Hetafe - Atletik Bilbao 2:0 (0:0)