Šalke i Hamburg podelili bodove u derbiju kola

BEOGRAD, 25. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Hamburga propustili su priliku da ostanu sami na vrhu tabele nemačkog prvenstva, pošto su odigrali 3:3 sa domaćim Šalkeom u Gelzenkirhenu u derbiju desetog kola Bundeslige.

Meč je dobro počeo za goste, pošto su poveli u 26. minutu pogotkom Markusa Berga, a u 45. minutu je na 2:0 povisio Pjotr Trohovski.

Ipak, u 50. minutu Kevin Kuranji smanjio je zaostatak Šalkea, a Lukas Šmic je u 62. minutu doneo izjednačenje.

Novi, činilo se, odlučujući gol za Hamburg postigao je Berh u 80. minutu, ali je u poslednjim trenucima utakmice Kevin Kuranji pogodio mrežu gostiju za konačan rezultat.

Nakon deset odigranih kola Leverkuzen i Hamburg imaju po 22 boda, jedan manje ima Verder, dok je Šalke sakupio 20 bodova.