Barselona ubedljiva protiv Saragose

BEOGRAD, 25. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Barselone zabeležili su na svom terenu ubedljivu pobedu protiv Saragose (5:1) u poslednjem meču osmog kola španskog prvenstva i stekli tri boda prednosti u odnosu na Real Madrid.

Seriju golova na stadionu Nou Kamp otvorio je Sejdu Kejta u 24. minutu, a na 2:0 povisio je Zlatan Ibrahimović pet minuta kasnije.

Strelac trećeg pogotka za domaćina ponovo je bio Kejta u 41. minutu, a zatim je Ibrahimović u 56. minutu postigao svoj drugi gol na meču.

"Utešni" pogodak za Saragosu postigao je Lopez u 78. minutu, a dva minuta kasnije na 5:1 povećao je Lionel Mesi. Kejta je u 86. minutu zaokružio pobedu Barselone het-trikom.

Izabranici Pepea Gvardiole sada imaju 22 boda, tri više od madridskog Reala i šest više od Sevilje.

Hetafe - Atletik Bilbao 2:0 (0:0)