Juventus ubedljiv u derbiju, siguran i Milan

BEOGRAD, 28. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Juventusa ubedljivo su u Torinu pobedili Sampdoriju sa 5:1 u derbiju 10. kola italijanske Serije A.

Juventus je sa tri nova boda pretekao Sampdoriju na drugom mestu na tabeli, a zaostatak za vodećim Interom smanjio na svega bod.

Dvostruki strelac za torinski tim bio je Brazilaz Amauri, a golove su postigli i Đorđo Kjelini, Mauro Kamoranezi i David Trezege. Utešni pogodak za Sampdoriju delo je Đampaola Pazinija.

Inter će sutra u Milanu dočekati Palermo i pokušati da ponovo stekne osetniju prednost nad najbližim rivalom.

Sampdorija je sada treća sa 20 bodova, jednim manje od Juventusa. Na četvrto mesto, sa još tri boda zaostatka, izbila je Parma koja je savladala Bari sa 2:0.

Četvrti je mogao da bude i Milan, da je uspeo da na susretu sa Napolijem sačuva dva gola prednosti do koje je stigao golovima Filipa Inzagija i Alešandra Pata.

Napoli je, ipak, do boda stigao u sudijskoj nadoknadi kada su gol Milana, koji je prethodno ostao bez isključenog Ignasija Abatea, pogodili Herman Gustavo Denis i Luka Čigarini.

Bolonja je sa 2:1 pobedila Sijenu, Đenova Fiorentinu, a Udineze Romu, koja je od 48. minuta imala 10 igrača na terenu, pošto je isključen Rodrigo Tadei.

Oba gola za Udineze postigao je Antonio Floro Flores, drugi tek kada je njegov tim izgubio brojčanu nadmoć, pošto je u 78. minutu zbog drugog žutog kartona isključen i srpski fudbaler Dušan Basta.

Kjevo je u gostima savladao Kataniju sa 2:1, a bodove u gostima osvojio je i Kaljari, koji je neočekivano pobedio Lacio sa 1:0. Minimalnu pobedu od 1:0 u susretu sa Atalantom ostvario je i Livorno.

Bolonja – Sijena 2:1