Partizan pobedio Napredak sa 3:1

BEOGRAD, 1. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu Napredak sa 3:1 u poslednjoj utakmici 10. kola Super lige Srbije.

Golove za Partizan postigli su Mladen Krstajić u 48, Adem Ljajić u 49. i Radisav Petrović u 88. minutu. Strelac za Napredak bio je Jo Antvi u 61. minutu meča.

Partizan se ovom pobedom približio na četiri boda zaostatka vodećoj Crvenoj zvezdi na tabeli Superlige.

Rivali su odigrali utakmicu bez mnogo uzbuđenja. Trener šampiona Goran Stevanović ostavio je prvi put ove sezone na klupi zdravog Almanija Moreiru.

Napredak je bio prinuđen da meč počne sa 18-godišnjim golmanom Nikolom Mirkovićem, koji je imao nekoliko dobrih intervencija.

Partizanu je bila neophodna pobeda da bi održao korak sa vodećom Zvezdom, ali i da bi u pozitivnom raspoloženju dočekali u četvrtak Briž u Ligi Evropa.

Napredak je posle jedne polušanse u početku meča brzo prešao u defanzivnu igru, a Partizan nije imao ideja u napadu.

Jedine koliko-toliko ozbiljne pokušaje u prvih pola sata imali su Kleo glavom i Marko Lomić iz slobodnog udarca, ali je Mirković odbranio oba šuta.

Partizan je u prvih pet minuta drugog poluvremena postigao dva gola i obezbedio pobedu. Prvo je Krstajić odličnim šutem iz slobodnog udarca sa oko 25 metara savladao Mirkovića.

Beograđani su drugi gol postigli u prvoj sledećoj akciji pošto su krenuli sa centra. Knežević je brzo prodro po desnoj strani i centrirao u šesnaesterac, gde se, greškom odbrane Napretka, potpuno sam našao Ljajić i glavom savladao golmana Kruševljana.

Izgledalo je kao da će Partizan nastaviti da "rešeta" mrežu gostiju, ali je Napredak uspeo da zaustavi napade domaćih. Antvi je izbegao ofsajd zamku "crno-belih" i izašao sam pred Aleksandra Radosavljevića i lako ga savladao u 61. minutu.

Pobedu domaćina potvrdio je Petrović u 88. minutu, kada je Ljubomir Fejsa osvojio loptu na sredini i ušao u šesnaesterac gostiju, gde je dodao Petroviću, koji ju je samo prosledio u mrežu.

Napredak je meč završio bez trenera, pošto je zbog prigovora Nenad Sakić dobio crveni karton.

Vojvodina - Mladi radnik 3:0 (2:0)