Inter učvrstio lidersku poziciju

BEOGRAD, 1. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri milanskog Intera učvrstili su se na vodećem mestu na tabeli italijanskog prvenstva, pošto su u 11. kolu savladali domaći Livorno sa 2:0 i stekli sedam bodova više od Juventusa i Sampdorije.

Aktuelni šampion Italije do bodova protiv Livorna došao je teže nego što se očekivalo, pošto u prvom poluvremenu nije uspeo da slomi otpor domaćina.

Ipak, u nastavku meča, "nero-azuri" su golovima Dijega Milita u 49. i Maikona u 80. minutu osigurali nove bodove. Kapiten Srbije Dejan Stanković igrao je za Inter do 67. minuta, kada ga je zamenio Valter Samjuel.

Sampdorija je na svom terenu odigrala bez pogodaka sa ekipom Barija, a bez pobednika završen je i meč Sijena-Lacio (1:1).

Ekipa Fiorentine pobedila je na svom terenu Kataniju sa 3:1, a dvostruki strelac za domaćina bio je Marko Markioni u četvrtom i 69. minutu.

Pogodak za "ljubičaste" dao je i Alberto Đilardino u 86. minutu, a strelac gola za Kataniju bio je Đuzepe Maskara u 48. minutu.

Novu, tek četvrtu pobedu u šampionatu, ostvarila je Roma koja je kod kuće bila bolja od Bolonje sa 2:1.

Gostujuća ekipa povela je u 32. minutu preko Adailtona, ali je Roma napravila preokret zahvalujući pogocima Mirka Vučinića u 35. i Simonea Perote u 52. minutu.

Roma - Bolonja 2:1 (1:1)
(Vučinić 35', Perota 52' - Adailton 32')

Kaljari - Atalanta 3:0 (3:0)