Real na bod zastatka za Barsom

BEOGRAD, 31. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Hetafe sa 2:0 i u devetom kolu španskog prventva zaostatak za liderom Primere Barselonom smanjili na bod.

Real je do pobede stigao uprkos tome što je od 27. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je crveni karton dobio Raul Albiol.

Madridski tim je, ipak, stigao do tri boda, pre svega zahvaljujući junaku utakmice Gonzalu Igainu, koji je postigao oba gola za Real, u 53. i 56. minutu.

Barselona je potom u gostima kod Osasune igrala nerešeno 1:1, iako je posle pogotka Sejdua Keite imala vođstvo od 1:0.

Dva boda je, međutim, izgubila u 90. minutu utakmice kada je Žerar Pike postigao autogol.

Barselona sada ima 23 boda, jedan više od Reala.

Treća je Sevilja, koja je takođe na strani savladala Heres sa 2:0 golovima Alvara Negreda i Luiša Fabijana.

Sevilja je u dosadašnjem toku sezone osvojila 19 bodova.

Četvrtoplasirana Valensija, koja ima 15 bodova, sutra gostuje Malagi, a večeras igraju još i Atletik Bilbao i Atletiko iz Madrida.