Niksi pobedili Šarlot, slab učinak srpskih košarkaša

BEOGRAD, 3. novembra 2009. (Beta) - Košarkaši Njujork Niksa pobedili su Nju Orleans Hornetse sa 117:111 i tako zabeležili prvu pobedu u novoj sezoni NBA lige.

Nikse je do pobede predvodio Dejvid Li sa 28 poena, pet skokova i devet asistencija. Košarkaši Njujorka su na početku sezone zabeležili tri uzastopna poraza.

U pobedi Niksa učestvovao je i internacionalac Srbije Darko Miličić sa šest poena i tri uhvaćene lopte.

Ekipi Nju Orleansa nije pomogla ni dobra partija Krisa Pola koji je postigao 32 poena uz 13 skokova, pratio ga je Emeka Okafor sa takođe "dabl dabl" učinkom od 24 poena i 10 skokova. Predrag Stojaković upisao je 11 poena, jedan skok i tri asistencije.

Šarlot Bobketsi pobedili su Nju Džersi sa 79:68. Najbolji na utakmici bio je Džerard Valas sa 24 poena i čak 20 uhvaćenih lopti. Internacionalac Srbije Vladimir Radmanović igrao je skoro 19 minuta i nije uspeo da se upiše među strelce.

Košarkaši Netsa su utakmicu izgubili zbog veoma lošeg napada, pošto krajem treće i početkom četvrte četvrtine više od 10 minuta nisu uspeli da postignu poene.

Gostujuća ekipa je u tim trenucima iz igre šutirala 0/11, sve dok Kris Daglas Roberts "trojkom" nije prekinuo seriju. On je utakmicu završio sa 20 poena, dok je Bruk Lopes dodao 18.

Košarkaši Sakramenta pobedili su posle produžetka Memfis sa 127:116, a utakmicu je obeležio Kevin Martin sa 48 poena, pet skokova i četiri asistencije.

U rasprodatoj hali u Sakramentu domaći su uspeli da pobede posle tri uzastopna poraza na gostovanjima. Spenser Hajs postigao je 21 poen, dok je Beno Udrih dodao 16 poena za Kingse.

Sa druge strane, Zek Rendolf postigao je 30 poena uz 16 skokova, dok je O Džej Mejo dodao 22 poena, a Rudi Gej 21 uz 13 uhvaćenih lopti. U ekipi Memfisa nije bio Marko Jarić.

U Los Anđelesu Klipersi su pobedili Minesotu sa 93:90 i tako ostvarili prvu pobedu u sezoni. Domaće je do pobede predvodio Kris Kaman sa 25 poena i 11 skokova, dok je Erik Gordon postigao 17 poena.

U ekipi Timbervulvsa istakao se Al Džeferson sa 24 poena, a srpski košarkaš Saša Pavlović igrao je skoro 10 minuta i nije uspeo da se upiše među strelce.

Hjuston je pobedio Jutu sa 113:96 zhvaljujući veoma dobroj igri u napadu - osam košarkaša postiglo je dvocifren broj poena. Najefikasniji su bili Eron Bruks sa 18 poena i devet asistencija i Luis Skola sa 14 poena i 15 skokova.

Košarkaši Hjustona su na početku četvrte četvrtine serijim od 13:0 uspeli da steknu nedostižnu prednost.

U poraženoj ekipi Deron Vilijams i Andrej Kirilenko postigli su po 18 poena.