Sevilja u osmini finala, gol Zdravka Kuzmanovića

BEOGRAD, 4. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Sevilje plasirali su se u drugu fazu takmičenja u Ligi šampiona, pošto su na svom terenu odigrali nerešeno sa Štutgartom 1:1, u utakmici četvrtog kola Grupe G.

Sevilja je posle četiri odigrane utakmice sakupila 10 bodova i izborila plasman u osminu finala, dok je Štutgart sada na trećem mestu sa tri boda.

Na početku utakmice nije bilo pravih prilika za gol, sve do 14. minuta, kada je Sevilja povela. Luis Fabijano je odlično pronašao kapitena Hesusa Navasa, koji je uspeo da savlada Jensa Lemana.

Prvu priliku nemačka ekipa imala je u 36. minutu posle šuta Boke, ali je golman Havi Varas iz drugog puta uspeo da sačuva svoju mrežu.

U drugom poluvremenu Štutgart je igrao ofanzivnije, ali fudbaleri Markusa Babela nisu mogli da postignu pogodak. Međutim, srpski reprezentativac uspeo je u 78. minutu odličnim udarcem sa 20 metara da savlada Andreasa Palopa, posle dodavanja Pavela Pogrebnjaka.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika za gol.

U drugoj utakmici Grupe G Unirea i Rendžers su u Bukureštu odigrali takođe 1:1. Rumunski šampion se tako učvrstio na drugom mestu sa pet bodova, dok je Rendžers na poslednjem mestu sa samo dva boda i pokušaće u preostale dve utakmice da osvoji treće mesto i izbori plasman u Ligu Evropa.

Unirea je na početku imala inicijativu, ali su fudbaleri Rendžersa u nastavku uspeli da se oslobode pritiska. Škotska ekipa mogla je do gola u 13. minutu, kada je Kevin Tomson odlično izveo slobodan udarac, golman domaćih Gedrus Arlauskis je nespretno reagovao, ali oko njega nije bilo nijednog igrača Rendžersa.

Golman Uniree odlično je reagovao i posle pokušaja Stivena Nejsmita u 16. i 26. minutu.

Dva minuta kasnije Unirea je propustila priliku za vođstvo, kada je Vasil Maftei odlično izveo slobodan udarac, ali je golman Alan Megregor uspeo da odbrani.

Rendžers je mogao da povede u 62. minutu, kada je Stiven Dejvis odlično dodao do Kenija Milera, ali je on loše šutirao.

Škoti su poveli u 78. minutu posle odličnog udarca Lija Mekaloka iz daljine, lopta je odskočila pored Arlauskisa i završila u mreži. Ali, slavlje domaćih navijača trajalo je samo 10 minuta, nakon što je Marijus Onofras sa 20-ak metara pogodio gol.

Unirea je pre dve nedelje na Ajbroksu savladala Rendžers sa 4:1.