Pobede Real Madrida i Barselone

BEOGRAD, 7. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su gradskog rivala Atletiko Madrid sa 3:2, u utakmici 10. kola španske Primere.

Strelci za Real bili su Kaka i Marselo u prvom poluvremenu, te Iguain u 64. minut posle greške Peree.

Real Madrid je imao vođstvo do 64. minuta od 3:0, ali kada je u 66. minutu Ramos dobio crveni karton, protivnici su dobili šansu za preokret.

Fudbaleri Atletika su uspeli do kraja meča da postignu dva gola i samo da ublaže prednost.

Barselona je posle 10. kola ostala jedina neporažena ekipa u španskom prvenstvu, a danas je pobedila na svom terenu Majorku sa 4:2.

U prvom poluvremenu Barselona je povela golovima Pedra u 11. i 40. minutu, ali mnogo više pažnje izazvao je pogodak Tijerija Anrija u 43. minutu, prvi posle šest meseci.

Četvrti gol za Barselonu postigao je Mesi iz penala u 87. minutu, dok su pogotke za Majorku postigli Nunjez u 20. i Kejta u 90. minutu.

U ostalim utakmicama Deportivo je pobedio u gostima Hetafe sa 2:0, a Tenerife i Malaga su odigrali nerešeno 2:2.

Almerija - Osasuna 2:0 (1:0)