Partizan bolji od Metalca, remi OFK-a i Javora

BEOGRAD, 8. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Kragujevcu ekipu Metalca sa 2:0 u utakmici 11. kola Jelen Super lige i "sačuvali korak" u trci za šampionsku titulu sa Crvenom zvezdom.

U drugoj današnjoj utakmici odigranoj na Karaburmi, ekipa OFK Beograda odigrala je bez golova protiv Javora iz Ivanjice.

Ekipa Partizana je pobedom nad Metalcem ponovo došla na četiri boda zaostatka u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu.

Ujedno, tim koji vodi Goran Stevanović sada ima šest bodova više od trećeplasirane Vojvodine, koja je juče remizirala sa Jagodinom.

Partizan, na čiji gol se danas umesto Aleksandra Radosavljevića vratio Mladen Božović, do pobede u Kragujevcu došao je pogocima u prvom poluvremenu.

"Crno-beli" su od prvog minuta imali terensku inicijativu, a do prvog pogotka došli su u 18. minutu, kada je Miloš Bogunović asistirao Radosavu Petroviću, koji je preciznim šutem sa 20 metara savladao Živka Živkovića.

Polovinom prvog poluvremena glavni sudija Vlado Glođović povredio je zglob, pa ga je, uprkos intervenciji lekara, zamenio četvrti arbitar Majo Vujović.

Konačan rezultat postavljen je već u 38. minutu, nakon dobre akcije Bogunovića i Brane Ilića, koju je Almami Moreira "krunisao" dobrim udarcem sa 15 metara.

U drugom poluvremenu tempo igre je opao, pa su igrači obe ekipe pokušavali da iskoriste klizav teren i šutevima sa distance da iznenade čuvare mreža.

Ekipa OFK Beograda je na svom terenu propustila priliku da se eventualnom pobedom približi na bod zaostatka trećeplasiranoj Vojvodini.

"Romantičarima" sa Karaburme to je bio treći remi u Superligi, a zabeležili su i pet pobeda i tri poraza.

Jagodina - Vojvodina 2:2 (2:0)
(Cilinšek 8', Vušlanjin 40'pen - Medojević 89', Stjepanović 90')

Napredak - BSK 1:2 (0:1)