Milan pobedio Lacio, poraz Sampdorije

BEOGRAD, 8. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su u Rimu ekipu Lacija sa 2:1 i sa tri boda osvojena u 12. kolu italijanskog prvenstva izbili na treće mesto Serije A.

Strelci za Milan bili su Brazilci Tijago Silva i Alesandre Pato. Tijago je potom postigao i autogol, ali je to bila slaba uteha za Lacio, koji je na tek 15. mestu na tabeli.

Milan je na trećem mestu sa 22 boda smenio Sampdoriju, koja je posle poraza na gostovanju Kaljariju od 0:2 izgubila i četvrtu poziciju.

Sampdorija, koja je oba gola u susretu sa Kaljarijem primila posle isključenja svog Marjuša Stankevičijusa u finišu prvog poluvremena, u dosadašnjem toku sezone osvojila je 21 bod koliko i četvrtoplasirana Fiorentina.

Tim iz Firence je u gostima savladao Udineze sa minimalnih 1:0, a strelac pobedničkog gola je bio Huan Vargas iz Perua.

Šesto i sedmo mesto zadržale su Đenova i Parma, koje su zabeležile pobede kod kuće. Đenova je bila bolja od Sijene sa 4:2, dok je Parma savladala Kjevo sa 2:0.

Bodove pred svojim navijačima osvojili su i Bari i Bolonja. Bari je pobedio Livorno sa 1:0, a Bolonja Plermo sa 3:1.

U poslednjem meču ovog kola Inter je u derbiju na "Meaci" dočekao Romu s kojom je odigrao nerešeno 1:1.

Fudbaleri Rome su vodili poveli u 13. minutu golom crnogorskog reprezentativca Mirka Vučinića, ali je Samjel Eto u 48. minutu izjednačio, pa Inter sa 29 bodova i dalje vode na tabeli šampionata, sa pet bodova prednosti u odnosu na Juventus.

Bari - Livorno 1:0 (1:0)