Partizan izgubio od Lijetuvos Ritasa

BEOGRAD, 12. novembra 2009. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u litvanskom gradu Viljnusu od Lijetuvos Ritasa sa 78:56 (22:26, 17:18, 7:22, 10:12), u utakmici četvrtog kola Grupe B u Evroligi.

U utakmici četvrtog kola Grupe B u Evroligi u Partizanu su najefikasniji bili Lester Mekejleb i Aleksandar Marić sa po 16 poena, a centar šampiona Srbije je uhvatio i 10 lopti.

Najzaslužniji za pobedu Lijetuvos Ritasa su bili Martinas Gečevičijus sa 19 poena, Donatas Zavackas sa 13, i Milko Bjelića i Aron Bejns sa po 12. Srpski reprezentativac Bojan Popović postigao je 10 poena.

Partizan sada ima skor od jedne pobede i tri poraza, a Lijetuvos Ritas
tri pobede i poraz.

U sledećem petom kolu, u četvrtak 26. novembra Partizan će u Beogradu od 20.45 igrati protiv Olimpijakosa, dok će Lijetuvos Ritas igrati na gostovanju protiv Unikahe.

Na početku prve četvrtine Marić je uglavnom držao u igri crno-bele, dok je sa druge strane Zavackas bio precizan za tri poena. Sredinom deonice domaći su iskoristili pad u igri beogradske ekipe, napravili seriju od 8:0 i poveli sa 17:9.

Partizan je zatim uzvratio poenima Marića, koji je deonicu završio sa devet poena, Mekejleba i Lorensa Robertsa i smanjio na 16:19, ali litvanska ekipa je nakon toga uspela da vrati pet poena razlike.

Lijetuvos je na početku druge četvrtine serijom od 5:0 poveo sa 31:22, a domaći košarkaši uspeli su da iskoriste greške Partizana u napadu i ubrzo povedu sa 12 poena razlike (37:25).

Partizan je potom pojačao igru u odbrani i serijom od 8:0 (četiri poena Mekejleba i po dva Marića i Dušana Kecmana) smanjio na 37:40, ali "crno-beli" do kraja poluvremena nisu uspeli da izjednače.

Lijetuvos Ritas je u trećoj četvrtini prelomio utakmicu, ekipa je postigla 22 poena, dok su "crno-beli" ubacili samo sedam. Domaći su u toj deonici popravljali razliku, a "trojkama" Popovića i Zavackasa stigli do 57:40.

(old_image)Košarkaši Partizana nisu imali rešenje u napadu, a izabranici Rimasa Kurtinaitisa su efikasnom igrom stekli 22 poena prednosti (66:44).

U poslednjoj deonici ekipe su postigle ukupno 22 poena, a Lijetuvos je do kraja uspešno sačuvao visoku prednost.

Trener košarkaškog kluba Partizan Duško Vujošević rekao je da je Lijetuvos Ritas večeras zasluženo pobedio "crno-bele" i zamerio svojim igračima da nisu bili dovoljno borbeni.

"Odigrali su sa mnogo više čvrstine i karaktera, pa i kvaliteta nego mi. Drugo poluvreme, praktično, nismo ni postojali i kada su kola krenula nizbrdo, stvarno nije bilo nikoga da ih zaustavi", rekao je Vujošević, a preneo klupski sajt.

Trener osmostrukog uzastopnog šampiona Srbije je rekao da je razočaran zalaganjem igrača Partizana na večerašnjoj utakmici.

"Pokazali smo dosta slabosti, doveli smo u pitanje čak i neko samopoštovanje i sigurno da je posle ovog poraza iznad ekipe veliki znak pitanja, koji će ona morati u predstojećim utakmicama da skine. Imam dosta zamerki zbog nedostatka borbenosti i angažovanosti", dodao je on.

Vujošević je ocenio da je litvanska ekipa zasluženo pobedila, ali da su visokoj razlici na kraju utakmice doprinele i sudije, koje ipak nisu bile gore od njegovih košarkaša.

"Pobeda Ritasa je zaslužena, a ovolika razlika je proizvod sudske tendencije. Ovoliki broj faulova u napadu, koji je suđen u momentu kada je njima puštena igra preko granice faulova, govori o tome da postoji tendencija, međutim, od sudija smo bili gori samo mi", smatra Vujošević.

Partizan je u dosadašnjem toku takmičenja u Evroligi ostvario učinak od jedne pobede i tri poraza.

"U predstojećim utakmicama ćemo videti šta bi sve trebalo da promenimo kako bi se poboljšala situacija i da se ovaj tim približi nivou koji bi trebalo da ima tim Partizana", poručio je Vujošević.

Partizan: Roberts 7, Sinovec, Mekejleb 16, Kecman 3, Milošević 2, Rašić, Lešić, Mitrović 1, Marić 16, Veseli 4, Đekić 2, Vraneš 5.

Lietuvos Ritas: Popović 10, Babrauskas 2, Ginevicius, Borovnjak 4, Bjelica 12, Gecevicius 19, Zavackas 13, Buterlevicius, Jamantas 6, Sinica, Baynes 12, Brazdauskis.