Zvezda i Sion nerešeno u prijateljskom susretu

BEOGRAD, 14. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su u prijateljskoj utakmici u švajcarskom Sionu nerešeno 3:3 protiv istoimene domaće ekipe.

"Crveno-beli" su nakon 30 minuta imali visoko vođstvo od 3:0, ali su u nastavku utakmice dopustili Sionu da dođe do remija.

Gosti su poveli u 15. minutu preko Marka Blažića, a 13 minuta kasnije na 2:0 povisio je brazilski internacionalac Savio.

Do ubedljivog vođstva "crveno-beli" su došli u 29. minutu pogotkom drugog Brazilca, Kadua. Prvi pogodak za švajcarsku ekipu u 37. minutu postigao je Aliui.

Beogradska ekipa je do 78. minuta čuvala dva gola prednosti, a potom je Aliui drugim golom na utakmici smanjio zaostatak. Konačan rezultat, u 85. minutu, postavio je Domingez.

Stadion: Tourbilon.

Gledalaca: 3000.

Sudija: Nikolaj Kani, pomoćnici: Žan Pol Remi i Žan Luk Hofman.

SION : Benej, Buhler, Sarni, Alioui, Servin, Mitreski, Zambrela, Marin, Obradović, Dos Santos, M. Futi.

Rezerve: Domingez, Joda, Dabo, Cretenand, Mićić.

CRVENA ZVEZDA : Stamenković, Ninkov, Đorđević, Tutorić, Ignjatijević, Isah, Savio, Lazetić, Blažić, Kadu i Jevtić.

Rezerve: Pavlović, Vilotić, Vasiljević, Cvetković, Mijović, Srećković, Lazović.