Pobeda Srbije u Belfastu

BEOGRAD, 14. novembra 2009. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskoj utakmici u Belfastu selekciju Severne Irske sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Danko Lazović u 57. minutu, posle dobre akcije u kojoj su učestvovali i Zoran Tošić i Gojko Kačar.

Izabranici Radomira Antića u sredu u Londonu igraju drugu prijateljsku utakmicu, a rival im je Južna Koreja.

Prvu priliku na utakmici imali su "orlovi" u devetom minutu, kada je Rukavina proigrao Kuzmanovića, a fudbaler Štutgarta je sa 16 metara šutirao preko gola.

Zoran Tošić je u 27. minutu pokušao šutem sa distance, ali je golman Majk Tejlor dobro intervenisao.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Srbija je imala u 44. minutu, kada je posle akcije Aleksandra Kolarova i Tošića do lopte došao Kuzmanović, ali je, mada neometan, gađao preko gola sa 14 metara.

Domaćin je ozbiljno zapretio u 50. minutu preko Krisa Branta, ali je njegov udarac sa desetak metara završio pored leve stative.

Srbija je do pobedonosnog gola došla u 57. minutu, kada je Tošić prošao po levoj strani, centrirao u sredinu, Kačar je propustio loptu, koja je došla do Lazovića, a napadač PSV-a savladao je Tejlora.

Lazoviću je to bio deseti pogodak u dresu nacionalnog tima.

U 69. minutu najbolji strelac domaćina Dejvid Hili je pokušao šutem sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta "očešala" spoljni deo stative.

Selektor Antić je u završnici utakmice ukazao priliku debitantu Dejanu Lekiću iz Crvene zvezde, a u 83. minutu Grant Mekan je šutirao preko gola iz slobodnog udarca sa 20 metara.

Hili je u 89. minutu ponovo šutirao pored stative, a u poslednjim trenucima meča Tošić je iz slobodnog udarca sa 18 metara umalo savladao golmana Severne Irske.

Severna Irska: Tejlor - Evans, Mekartni, Kregan, Laferti, Hjuz, Berd, Brant, Mekgin, Dejvis, Fini.

Srbija: Isailović - Rukavina, Luković, Vidić, Kolarov - Kuzmanović, Milijaš, Petrović - Jovanović, Tošić, Lazović.

Ušli: Miloš Krasić, Gojko Kačar, Miloš Ninković, Neven Subotić, Jagoš Vuković, Dejan Lekić.