Rusija savladala Sloveniju

BEOGRAD, 14. novembra 2009. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je u Moskvi selekciju Slovenije sa 2:1 u prvoj utakmici baraža za plasman na Svetsko prvenstvo sledeće godine.

U prvom poluvremenu Rusija je bila bolja ekipa, ali je domaćin do pogotka došao tek pred kraj ovog dela meča.

Igrao se 41. minut, kada je Dinjar Biljaletdinov primio loptu na ivici kaznenog prostora, "okrenuo" svog čuvara i poslao loptu iza leđa Samira Handanovića.

Novi razlog za slavlje domaći navijači na Lužnjikiju imali su u 51. minutu, kada je ponovo precizan bio Biljaletdinov.

Do kraja utakmice "zbornaja komanda" imala je inicijativu i nekoliko solidnih prilika, ali je Slovenija uspela da postigne izuzetno važan gol.

U 88. minutu rezervista Nejc Pečnik bio je najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i glavom zatresao mrežu Igora Akinfejeva.

Selekcija Slovenije u 90. minutu mogla je da dođe i do izjednačenja, ali je Akinfejev odlično intervenisao.

Revanš utakmica igra se u sredu na stadionu Ljudski vrt u Mariboru.