Portugal pobedio BiH sa 1:0

BEOGRAD, 14. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Portugala savladali su u Lisabonu selekciju Bosne i Hercegovine sa 1:0 u prvoj utakmici baraža za plasman na Svetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi.

Prvu priliku na utakmici imala je BiH u devetom minutu, kada je Senijad Ibričić posle kornera, glavom šutirao pored gola.

U 31. minutu Raul Meireleš je šutirao sa 25 metara, a golman Kenan Hasagić izbio loptu u korner.

Samo minut kasnije Portugalci su došli do pobedonosnog gola, kada je Nani centrirao sa desne strane, a Bruno Alveš neometan glavom poslao loptu u mrežu.

U završnici prvog poluvremena Ibričić je ponovo pokušao glavom da savlada portugalskog golmana, ali je pogodio prečku.

Drugo poluvreme proteklo je uglavnom u nepovezanoj igri na sredini terena, u kojoj su izabranici Miroslava Blaževića bili bolji.

U 76. minutu najbolji strelac BiH Edin Džeko pogodio je spoljni deo mreže i najavio pritisak na gol Portugala u završnici.

Dve najbolje prilike na utakmici gosti su propustili u 89. minutu.

Najpre je Džeko sa samo pet metara udarcem glavom pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčao je rezervista Zlatana Muslimović, čiji šut je pogodio stativu.

Revanš utakmica igra se u sredu na stadionu Bilino polje u Zenici.