Francuska pobedila u Dablinu

BEOGRAD, 14. novembra 2009. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je u Dablinu selekciju Republike Irske sa 1:0 u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi.

Već u 11. minutu Francuskoj je poništen pogodak zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Andre Pjer Žinjak.

Nakon toga Irska je bila bolji rival, a dve dobre prilike za domaćina propustili su Kit Endrus i Lajam Lorens.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Francuska u 56. minutu, ali je šut Lasane Dijare sa više od 25 metara završio malo pored stative.

"Trikolori" su, uz dosta sreće, do pobedonosnog gola došli u 72. minutu, kada je Nikola Anelka šutirao sa 17 metara, lopta je zakačila Šona Sent Ledžera, promenila pravac i završila u mreži Šaja Givena.

Najbolju priliku za izjednačenje domaćin je propustio u 87. minutu, kada je Velan ostao sam ispred golmana Iga Lorisa, ali je čuvar mreže "trikolora" odlično intervenisao.

Revanš utakmica igra se u sredu u Parizu.