Urugvaj poslednji učesnik Mundijala

MONTEVIDEO, 19. novembra 2009. (Beta-AP) - Fudbalska reprezentacija Urugvaja igrala je u Montevideu nerešeno sa Kostarikom 1:1 i zahvaljujući pobedi u prvom duelu izborila se za poslednje mesto na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Urugvaj je na prvom meču za Kostarikom kao gost pobedio sa 1:0, a na revanšu u noći između srede i četvrtka poveo je golom Sebastijana Abreua u 70. minutu.

Kostarikancima je trebalo dva gola za preokret, a uspeli su da postignu samo jedan, pošto je Valter Senteno u 74. minutu bio precizan sa 16 metara za konačan rezultat 1:1.

Urugvaj, svetski šampion iz 1930. i 1950. godine, tako je postao peti učesnik Mundijala iz Južne Amerike, pošto su mesto na turniru ranije obezbedili Brazil, Čile, Paragvaj i Argentina.

Kostarika, sa druge strane, nije uspela da se i treći put uzastopce plasira na Svetsko prvenstvo.