Totenhem pobedio Vigan sa 9:1 uz pet golova Defoa

BEOGRAD, 22. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Totenhema pobedili su Vigan sa 9:1, a utakmicu je obeležio Džermejn Defo koji je za sedam minuta postigao pet golova.

Prvo poluvreme na Vajt Hart Lejnu završeno je rezultatom 1:0, pogotkom Pitera Krauča u devetom minutu.

Defo je od 51. do 58. minuta postigao tri gola, Aron Lenon upisao se među strelce u 64. minutu a Defo je u 69. i 87. ponovo savladao golmana gostiju Krisa Kirklanda, koji je minut kasnije postigao autogol.

Deveti gol za Totenhem postigao je hrvatski fudbaler Niko Kranjčar u 90. minutu, a jedini gol za Vigan postigao je Pol Šarner u 57. minutu utakmice.

Defo je izjednačio rekord Premijer lige po broju postignutih golova na jednoj utakmici koji su držali bivši kapiten Njukasla Alan Širer i Endi Kol iz Mančester junajteda.

Blekburn je pobedio Bolton sa 2:0 i tako ostvario prvi trijumf na gostovanjima od marta prošle sezone. Dejvid Dan postigao je gol u 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Sem Rikets, koji je u 73. minutu savladao svog golmana.

U poslednjoj utakmici Stouk je pobedio Portsmut sa 1:0.