Bajer izvukao bod

BEOGRAD, 22. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena odigrali su u gostima 1:1 sa Bajernom iz Minhena i tako se vratili na prvo mesto tabele Bundeslige.

Oba gola postignuta su u prvih 13 minuta utakmice. Mario Gomez započeo je utakmicu za Bajern i postigao prvi pogodak u 8. minutu, a izjednačio je Štefan Kisling u 14.

Kislingu je to bio deveti gol u sezoni i on je prvi na listi strelaca.

Bajer nije pobedio u Minhenu poslednjih 20 godina, a to nije uspeo ni večeras, pošto je još jedan gol Kislinga poništen zbog ofsajda.

Bajern je sedmi, sa šest bodova manje od Bajera. Navijači minhenskog tima zvižducima su ispratili su svoje igrače sa terena.

U drugoj nedeljnoj utakmici, Bohum je u gostima pobedio Hamburger sa 1:0 i zabeležio tek treću pobedu u sezoni. Najodgovorniji za iznenađenje bio je strelac Denis Grote, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu i postigao gol u 77. minutu.

Hamburg bi se eventualnom pobedom popeo na treće mesto na tabeli.