Pobeda Milana, tri gola Totija

BEOGRAD, 22. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su Kaljari sa 4:3, u utakmici 13. kola italijanskog prvenstva, dok je trijumf Romi nad Barijem od 3:1 doneo Frančesko Toti sa tri gola.

U utakmici punoj preokreta Milan je na svom terenu pobedio Kaljari sa 4:3. "Crveno-crni" poveli su golom Klarensa Sejdorfa u petom minutu, ali je četiri minuta kasnije izjednačio Alesandro Matri.

Prednost gostima doneo je Alesandro Lacari u 30. minutu, a Milan je izjednačio u 38. preko Marka Borijela. Samo dva minuta kasnije Alehandre Pato postigao je gol za novo vođstvo Milana, da bi Ronaldinjo u 62. doneo svom timu dva gola prednosti.

Nene je u 69. minutu ublažio poraz Kaljarija. Milan sada ima 25 bodova, sedam manje od aktuelnog šampiona Intera, koji je u subotu savaldao Bolonju sa 3:1.

Do pete pobede u šampionatu Roma je došla zahvaljujući kapitenu Frančesku Totiju koji se uspešno vratio na teren posle povrede, postigavši tri gola za 28 minuta prvog poluvremena.

Roma je posle ovog trijumfa na 10. mestu sa 18 bodova, koliko ima i Bari na 11. poziciji.

Važnu pobedu ostvarila je i Atalanta na gostovanju protiv Sijene od 2:0. Ekipa iz Bergama sada sa tri pobede zauzima 18. mesto na tabeli sa 12 bodova. Sampdorija je pobedila Kjevo sa 2:1 i tako izbila na četvrto mesto, dok je Livorno pobedio Đenovu sa 2:1.

Bodove su podelili Napoli i Lacio (0:0), odnosno Palermo i Katanija (1:1).

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu Udineze sa 1:0 i tako se vratili na drugo mesto na tabeli. Jedini gol za "crno-bele" iz Torina postigao je Fabio Groso u 51. minutu, posle akcije u kojoj su učestvovali Kristjan Poulsen i Martin Kaseres.

Juventus je drugi na tabeli sa osam pobeda i 27 bodova i zaostaje pet bodova za prvoplasiranim Interom, dok je Udineze ostao na 14. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Sampdorija - Kjevo 2:1 (1:0)