Barselona nadigrala Inter

BEOGRAD, 24. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Barselone pobedili su Inter sa 2:0, u utakmici petog kola Grupe F u Ligi šampiona i tako preuzeli prvo mesto u grupi.

Barselona je povela u 10. minutu golom Žerara Pikea, a vođstvo je duplirao Pedro Rodriges u 26. minutu, posle odlične asistencije Danijela Alveša.

Branilac titule je igrao bez Lionela Mesija i Zlatana Ibrahimovića.

Inter je propustio dobru priliku za pogodak u 35. minutu posle greške golmana Barselone Viktora Valdesa, do lopte je stigao kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković koji je prebacio čuvara mreže, ali i gol katalonske ekipe.

Napadač Intera Samjuel Eto prvi put se vratio na Kamp Nou, otkako je prošlog leta iz španskog prešao u italijanski klub. On je u nekoliko navrata bio u šansi, ali nije uspeo da pogodi gol.

Barselona se pre ove utakmice suočavala sa eliminacijom iz Lige šampiona, ali je sa tri boda preuzela prvo mesto na tabeli sa osam bodova. Inter i Rubin iz Kazanja imaju po šet, dok Dinamo iz Kijeva ima bod manje.

U prvoj utakmici Grupe F Rubin i Dinamo odigrali su bez golova.