Liverpul eliminisan, Fiorentina pobedila Lion

BEOGRAD, 24. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Liverpula pobedili su Debrecin sa 1:0, u utakmici petog kola Grupe E u Ligi šampiona, ali uprkos tome nisu uspeli da se kvalifikuju u drugu fazu najelitnijeg evropskog takmičenja.

Liverpul je na stadionu Ferenc Puškaš pobedio Debrecin golom Davida Ngoga u četvrtom minutu, ali taj trijumf nije pomogao izabranicima Rafaela Benitesa da ostanu u konkurenciji za plasman u drugu fazu pošto je Fiorentina pobedila Lion sa 1:0.

Liverpul je na večerašnjoj utakmici imao mnogo šansi za gol, ali je Vukašin Poleksić odlično branio šuteve Ngoga u 38. i kapitena Liverpula Stivena Džerarda u 59. minutu.

U drugoj utakmici Grupe E Fiorentina je na svom terenu pobedila Lion sa 1:0 golom Huana Vargasa u 26. minutu iz jedanaesterca. Prethodno je Ali Sisoko u kaznenom prostoru oborio Marka Markijonija.

Plasman u osminu finala Lige šampiona kolo pre kraja grupne faze takmičenja obezbedili su Fiorentina i Lion. Italijanska ekipa sakupila je 12 bodova, dok Lion ima dva bodamanje.

Liverpul je treći sa sedam bodova i na proleće će igrati u Ligi Evropa. Debrecin je bez bodova.

U poslednjem kolu, devetog decembra Liverpul će na Enfild roud igrati protiv Fiorentine, dok će Lion na svom terenu igrati protiv Debrecina.