Gol Mirosavljevića, pobeda Čelsija

BEOGRAD, 25. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Apoela osvojili su u Nikoziji bod protiv Atletika iz Madrida (1:1) u petom kolu Grupe D Lige šampiona, dok je Čelsi savladao domaći Porto sa 1:0.

Prvak Kipra je poveo već u petom minutu preko Nenada Mirosavljevića, kome je to bio prvenac u Ligi šampiona.

Nakon primljenog pogotka Atletiko je krenuo u potpunu ofanzivu, a do kraja prvog poluvremena dve odlične šanse propustio je Dijego Forlan, a jednu Serhio Aguero.

Madridske "jorgandžije" ipak su stigle do izjedačenja u 62. minutu, kada je Simao Sabrosa sa par metar poslao loptu u mrežu, posle udarca Aguera i odbrane golmana Hiotisa.

U duelu Portoa i Čelsija, ekipa koje su već obezbedile plasman u sledeći krug, engleska ekipa došla je do pobede u drugom poluvremenu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je francuski internacionalac Nikolas Anjelka, posle asistencije Florana Malude.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu u dresu Čelsija.