Nova pobeda Intera, poraz Juventusa

BEOGRAD, 29. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Intera pobedili su u završnici utakmice Fiorentinu sa 1:0 i tako se učvrstili na prvom mestu prvenstvene tabele, dok je Juventus poražen na gostovanju protiv Kaljarija sa 0:2.

Aktuelni šampion Inter pobedio je na svom terenu Fiorentinu golom Dijega Milita u 85. minutu iz jedanaesterca. Prethodno, Argentinca je u kaznenom prostoru oborio Đanluka Komoto.

Inter je sada prvi na tabeli sa 11 pobeda i 35 bodova, dok je ekipa iz Firence na osmom mestu sa 14 bodova manje.

Juventus je izgubio od Kaljarija sa 0:2 i tako umanjio šanse za osvajanje "skudeta", pošto sada za Interom zaostaje osam bodova. Golove za Kaljari postigli su Nene u 30. i Alesandro Matri minut pre kraja utakmice.

Roma je posle preokreta pobedila Atalantu u Bergamu sa 2:1. Poveli su domaći u 13. minutu preko Đovanija Ćeravola, a izjednačio je crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić u 44. minutu. Pobedu rimskoj ekipi doneo je Simone Perota u 64. minutu.

Roma je sakupila 21 bod i nalazi se na 10. mestu, dok je Atalanta na 16. poziciji sa 12 bodova.

Bari je posle preokreta došao do bodova protiv Sijene pobedom od 2:1, dok je Kjevo ostvario peti trijumf u sezoni pobedom protiv Palerma od 1:0.

Bodove su podelili Parma i Napoli (1:1), kao i Lacio i Bolonja (0:0).

U poslednjoj utakmici 14. kola Milan je na gostovanju pobedio Kataniju sa 2:0 u sudijskoj nadoknadi vremena.

Dvostruki strelac bio je Klas Jan Huntelar u 93. i 95. minutu.

Milan je tako preuzeo drugo mesto na tabeli sa 28 bodova, i ima bod više od Juventusa, koji je danas poražen. Katanija je na pretposlednjem mestu na tabeli sa devet bodova.

Atalanta - Roma 1:2 (1:1)