Pobede Bajera i Bajerna

BEOGRAD, 29. novembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Štutgart sa 4:0 i vratili se na prvo mesto bundesligaške tabele, dok je Bajern savladao Hanover sa 3:0, u utakmicama 14. kola nemačkog prvenstva.

Pobedu Bajeru protiv Štutgarta doneo je Štefan Kisling koji je postigao tri gola na meču, u 22. minutu, 59. i 86. iz jedanaesterca. On je ove sezone postigao 12 golova.

Strelac u osmoj pobedi ekipe iz Leverkuzena bio je i Eren Derdijok u 39. minutu.

Bajer je prvi sa 30 bodova, tri više od drugoplasiranog Verdera iz Bremena. Štutgart je na pretposlednjem 17. mestu sa 11 bodova.

Bajern iz Minhena je do šestog trijumfa u sezoni stigao pobedom na gostovanju nad Hanoverom od 3:0.

Bavarci su poveli preko Tomasa Melera u 19. mitu, a vođstvo je duplirao Ivica Olić u 47. minutu. Konačan rezultat postavio je Mario Gomes u sudijskoj nadoknadi vremena.