Partizan ubedljiv protiv OFK-e

BEOGRAD, 6. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su OFK Beograd sa 3:0, u utakmici 14. kola Superlige Srbije i tako smanjili zaostatak za Crvenom zvezdom na bod.

Utakmica u Humskoj igrala se pred praznim tribinama pošto je Partizan zbog ponašanja svojih navijača na 137. "večitom" derbiju kažnjen sa dve utakmice igranja bez publike.

Aktuelni šampion Srbije pobedio je golovima Adema Ljajića u devetom, Radosava Petrovića u 55. i Lamina Dijare u 70. minutu utakmice.

Partizan sada ima 36 bodova, bod manje od Crvene zvezde, koja je juče minimalnim rezultatom savladala BSK. OFK je ostao na četvrtoj poziciji sa 24 boda, koliko ima i Vojvodina na trećem mestu.

Dobru priliku Partizan je imao u šestom minutu posle solo prodora Ljajića, ali je golman "romantičara" Bojan Šaranov uspeo da odbrani. Posle tri minuta u šansi je bio Kleo, ali je njegov šut sa 16 metara zaustavio golman gostiju.

U sledećem napadu Partizan je poveo. Lopta je stigla do Dijare na levoj strani, on je dodao do Ljajića koji je u šesnaestercu predriblao trojicu igrača, a zatim pogodio donji desni ugao gola OFK Beograda.

Prvu ozbiljniju priliku OFK je imao u 22. minutu posle kornera, kada je Branko Lazarević na petercu zahvatio loptu glavom, ali je golman crno-belih Mladen Božović izbio loptu u korner.

Solidnu priliku za pogodak imao je Kleo u 34. minutu, a Šaranov je ponovo bio uspešniji. Dva minuta kasnije Nikola Simić je iz poluvoleja pokušao da iznenadi Božovića, ali je golman domaćih bio oprezan i krajnim naporom izbacio loptu u korner.

U 55. minutu "crno-beli" su duplirali vođstvo. Marko Lomić je izveo korener sa desne strane, a Petrović je glavom ubacio loptu u mrežu.

Rezervista "romantičara" Petar Jelić je u 61. minutu pokušao glavom da savlada Božovića, ali je lopta za malo otišla pored stative.

Dijara je devetim golom u prvenstvu povisio na 3:0, posle asistencije Nemanje Tomića koji je prošao po levoj strani i centrirao do Senegalca, kome iz peterca nije bilo teško da pogodi mrežu.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika.

Prvu ozbiljniju priliku OFK je imao u 22. minutu posle kornera, kada je Branko Lazarević na petercu zahvatio loptu glavom, ali je golman "crno-belih" Mladen Božović izbio loptu u korner.

U poslednjem kolu jesenjeg dela šampionata Partizan igra na gostovanju protiv Mladog radnika, dok će OFK biti domaćin BSK-u.

"Ušli smo u meč odlučno, od prvog minuta pokazali autoritet i da razmišljamo samo o pobedi. Pritisli smo zadnju liniju OFK Beograda od prvog minuta, iako su gosti u par navrata pokazali da mogu da nam naprave probleme. Ponosan sam na igrače zbog truda koji ulažu u ovoj seriji teških utakmica. Danas smo pokazali da smo najbolja ekipa u zemlji", rekao je trener Partizana Goran Stevanović posle meča.

Trened OFK Beograda Dejan Đurđević kazao je da je Partizan zasluženo pobedio, ali da je rezultat previsok.

"Partizan je pokazao da ume da iskoristi svaku grešku protivnika. Rano smo primili gol, a u drugom poluvremenu smo se malo 'kockali' sa ofanzivnom taktikom. Posle drugog gola meč je bio odlučen, a Partizan je potvrdio svoju dominaciju", zaključio je Đurđević.

Hajduk Kula - Borac Čačak 1:0