Roma pobedila Lacio

BEOGRAD, 6. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Rome pobedili su Lacio sa 1:0, u utakmici 15. kola italijanskog prvenstva i tako se probili na šesto mesto na tabeli.

Jedini gol na utakmici postigao je rezervista Marko Kaseti u 78. minutu posle duplog pasa sa Mirkom Vučinićem.

Roma je utakmicu završila sa igračem manje pošto je David Pizaro isključen u 88. minutu.

Utakmica je u 13. minutu prvog poluvremena bila prekinuta oko šest minuta zbog nereda navijača koji su koristili pirotehnička sredstva.

Derbi dve rimske ekipe 2004. godine prekinut je na tri minuta jer se na tribinama pročula lažna informacija da je policija u neredima ispred stadiona ubila jednog navijača.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilka za gol, u ekipi Rome oprobali su se Jon Arne Rise i Vučinić ali nisu bili precizni, a sa druge strane pokušao je Aleksandar Kolarov, ali nije uspeo da savlada golmana Rome.

U 60. minutu Mauro Zarate je pogodio stativu, lopta se odbila do Stefana Maurija koji je dobro šutirao, ali je golman Rome Žulio Seržo uspeo da izabci loptu u korner.

Posle sedam minuta polu prilika za Romu, Vučinić je dodao do Simonea Perote, ali je ovaj glavom prebacio gol.

Do kraja utakmice ozbiljniju priliku imao je Rise, ali je njegov volej udarac odbranio golman Fernando Muslera.

Roma je sada na šestom mestu sa 24 bodova, dok je Lacio na 16. poziciji sa 13 osvojenih bodova.

Bolonja - Udineze 2:1 (1:1)