Ubedljive pobede Majorke i Rasinga

BEOGRAD, 6. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Majorke i Rasinga iz Santandera zabeležili su ubedljive pobede u utakmicama 13. kola španskog prvenstva.

Ekipa Majorke je na svom stadionu savladala Saragosu sa 4:1, a u timu gostiju ponovo nije bilo reprezentativca Srbije Ivana Obradovića.

Dvostruki strelac za domaću ekipu bio je Aric Aduris u 38. i 68. minutu, a po jedan gol postigli su Mario Suarez u 75. i Alhasan Kejta u 83. minutu.

Večerašnjom pobedom, četvrtom u poslednjih sedam utakmica, Majorka je izbila na šesto mesto na tabeli Primere, dok je Saragosa ostala na 17. poziciji.

Fudbaleri Rasinga iz Santandera su do pobede nad Espanjolom u Barseloni takođe došli uz četiri postignuta pogotka (4:0).

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je dvostruki strelac Serhio Kanales u 52. i 72. minutu, a mrežu Espanjola zatresli su i Adrijano Enrik (47. minut) i Mohamed Čite u 68. minutu iz penala.

Rasingu je to tek druga pobeda u šampionatu, dok je ekipa Espanjola zabeležila šesti poraz.

Fudbaleri Malage na svom terenu su odigrali 1:1 protiv Osasune, dok je ekipa Tenerifa kod kuće bila bolja od Sportinga iz Hihona (2:1).

Viljareal je do pete pobede u šampionatu došao trijumfom nad Hetafeom od 3:2. Najzaslužniji za trijumf "žute podmornice" bio je Đoan Kapdevila sa dva pogotka, a u strelce se upisao i Santi Kazorla.

Strelci za goste bili su Pedro Leon i Soldado.

Viljareal je sada 11. na tabeli sa 15 bodova, dok Hetafe na devetom mestu ima tri boda više.

Valensija je na gostovanju pobedila Atletiko Bilbao sa 2:1 i tako se probila na treće mesto na tabeli sa 28 bodova. Prva je Barselona sa 36 bodova i jedina je odigrala 14 utakmica, dok Real ima pet bodova manje iz 13 mečeva.

Sevilja - Valjadolid 1:1 (1:1)