Bajern silan u Torinu

BEOGRAD, 8. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Bajerna plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Torinu savladali Juventus sa 4:1 u šestom kolu Grupe A Lige šampiona, dok će italijanska ekipa takmičenje nastaviti u Ligi Evropa.

To je najubedljiviji poraz Juventusa kod kuće u evropskim takmičenjima u istoriji kluba.

Duel dva bivša šampiona Evropa bolje je počeo Juventus, čija agresivna igra je rezultirala golom u 19. minutu.

Klaudio Marikizio je centrirao loptu, do koje je u šesnaestercu Bajerna došao David Trezege, koji je preciznim i snažnim udarcem zatresao mrežu Hansa Jerga Buta.

Nakon postignutog gola, Juventus se povukao, a Bavarci su preuzeli terensku inicijativu.

Prvo je Bastijan Švajnštajger pokušao udarcem sa distance, a potom je i Ivica Olić glavom šutirao preko gola.

U 29. minutu bek Juventusa Martin Kaseres u svom kaznenom prostoru faulirao je Olića, a sudija je pokazao na "belu tačku".

Siguran izvođač najstrože kazne bio je golman Bajerna But, kome je to treći gol protiv Juventusa u karijeri. Prethodna dva dao je u dresu Hamburga pre devet godina.

Do potpunog i zasluženog rezultatskog preokreta Bajern je došao u 52. minutu, kada je Mario Gomez šutirao glavom sa nekoliko metara, a na odbijenu loptu natrčao je Olić i zatresao mrežu Đanuliđija Bufona.

Katastrofu Juventusa najavio je Gomez u 83. minutu, nakon kornera i gužve u šesnaestercu Juventusa, a ponovo je loše intervenisala odbrana italijanske ekipe.

Konačan rezultat za veliku pobedu Bavaraca u Torinu postavio je Anatolij Timoščuk preciznim udarcem sa distance u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bordo je na gostovanje u Tel Aviv protiv Makabija došao rasterećen, jer je u prošlom kolu osigurao prvo mesto u grupi.

Francuska ekipa do vođstva i, kako se kasnije ispostavilo, pobede došla je u 14. minutu, nakon asistencije Abdua Traorea, koju je iskoristio Žusi.