Štutgart u osmini finala, sigurna Sevilja

BEOGRAD, 9. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Štutgarta plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu savladali direktnog konkurenta rumunsku Unireu sa 3:1 u šestom kolu Grupe G Lige šampiona.

Štutgart je utakmicu počeo silovito i već nakon 12 minuta imao je tri gola prednosti.

U petom minutu Sami Kedira je dobro centrirao, a rumunski internacionalac Ciprijan Marika je udarcem glavom savladao golmana gostiju.

Samo tri minuta kasnije domaći navijači, koji su se nedavno sukobili sa upravom kluba zbog loših rezultata u Bundesligi, imali su priliku ponovo da se raduju.

Posle kornera Uniree, Marika je došao do lopte, poveo kontranapad i uposlio igrača sredine Kristijana Treča, koji je pretrčao više od 35 metara i šutem sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu.

Štutgart je plasman u osminu finala, praktično, osigurao na isteku 11. minuta, kada je Kedira ponovo dobro asistirao, lopta je došla do Pavela Pogrebnjaka, koji je prevario i svog čuvara i golmana Gidrijusa Arlauskisa.

U 48. minutu pogrešio je odbrambeni fudbaler Štutgarta Artur Boka, a najbolje se snašao Antonio Semedo i smanjio na 3:1.

Novi trener Štutgarta Kristijan Gros u 60. minutu u igru je uveo reprezentativca Srbije Zdravka Kuzmanovića umesto Kedire.

U utakmici koja nije imala nikakav rezultatski značaj, Sevilja je na svom terenu protiv Glazgov Rendžersa pobedila sa 1:0, a gol je postigao Frederik Kanute u osmom minutu iz penala.