Higl lako do finala na 200 metara prsno

BEOGRAD, 11. decembra 2009. (Beta) - Plivačica iz Srbije Nađa Higl plasirala se u petak u finale trke na 200 metara prsno na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Istanbulu, dok dalji plasman nisu ostvarili Jovana Bogdanović, Radovan Siljevski i Boris Stojanović.

Higl je u kvalifikacijama zauzela drugo mesto u ukupnom plasmanu sa vremenom od dva minuta, 19 sekundi i 67 stotinki. Najbolje vreme u kvalifikacijama imala je Rike Meler Pedersen iz Danske (2:19.11).

Jovana Bogdanović u kvalifikacijama je zauzela 24. mesto, pošto je deonicu isplivala u vremenu od dva minuta, 26 sekundi i 44 stotinke. Finalna trka na 200 metara prsno pliva se danas popodne.

Srpski plivači Radovan Siljevski i Boris Stojanović nisu danas uspeli da se plasiraju u polufinale trke na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Istanbulu.

Siljevski je u kvalifikacijama zauzeo 29. mesto sa vremenom od 48 sekundi i 29 stotinki, dok je Stojanović bio 47, pošto je ostvario vreme 48.96 sekundi.

Najbolji u kvalifikacijama bio je ruski plivač Jevgenij Lagunov sa vremenom od 45 sekundi i 96 stotinki.