Srebro za Nađu Higl, Silađi poslednji

BEOGRAD, 11. decembra 2009. (Beta) - Srpska plivačica Nađa Higl osvojila je srebrnu medalju na 200 metara prsno, dok je srpski reprezentativac Čaba Silađi završio kao poslednji, 10. finalnu trku na 100 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Istanbulu

Najbolja srpska plivačica osvojila je drugo mesto pošto je deonicu preplivala za dva minuta 17 sekundi i 52 stotinke. Zlatnu medalju osvojila je Rike Meler Pedersen iz Danske sa vremenom od 2:16,66, što je novi evropski rekord. Stari je bio takođe njen i iznosio je 2:18,30. Joline Hoestin iz Švedske osvojila je bronzanu medalju sa 2:19,28.

Čaba Silađi bio je poslednji pošto je deonicu preplivao za 57 sekundi i 97 stotinki. Zlatnu medalju osvojio je Holanđanin Robin van Agele sa 56,29, što je novi evropski rekord. Srebro je osvojio Mađar Danijel Đurta sa 56,72, a bronza je pripala Ukrajincu Igoru Borišiku, koji je deonicu prešao za 56,97 sekundi.