Borusija pobedila Volfsburg, Majnc i Štutgart nerešeno

BEOGRAD, 13. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Volfsburg sa 3:1, a Majnc i Štutgart su podelili bodove 1:1, u poslednjim utakmicama 16. kola Bundeslige.

Borusija je na gostovanju pobedila Volfsburg sa 3:1 i tako se priključila ekipama u gornjem delu tabele.

Lukas Barios je za samo dva minuta doveo ekipu iz Dortmunda do ubedljivog vo]stva. On je postigao golove u 8. i 10. minutu. Pobedu je potvrdio Patrik Ovomojela u 36. minutu, a jedini pogodak za domaće postigao je Grafite u 55. minutu.

Borusija sada sa 27 bodova zauzima šesto mesto i ima pet manje od vodećeg Bajera iz Leverkuzena. Šalke je drugi sa 31, Bajern iz Minhena sakupio je 30, a Verder iz Bremena i Hamburg po 28 bodova.

Aktuelni šampion Volfsburg nalazi se na devetom mestu sa 23 boda.

Majnc i Štutgart odigrali su nerešeno 1:1, a najazaslužniji za takav ishod je golman Štutgarta Jens Leman, koji je u 88. minutu napravio jedanaesterac i zaradio crveni karton.

Poveo je Štutgart u 11. minutu golom Pavela Pogrebnjaka, a izjednačio je Eugen Polanski u 90. minutu iz penala.

Štutgart se nalazi u zoni ispadanja, na 16. mestu sa 13 bodova, dok je Majnc sada na osmoj poziciji sa 24 boda.

Menhengladbah - Hanover 5:3 (2:1)
(Fromlovic 15'ag, Friend 22', Đakpa 58'ag, Bredli 68', Hagui 90'ag - Ja 37', 69', Šulc 87')

Hofenhajm - Ajntraht 1:1 (1:0)