Majorka pobedila u gostima, Viljareal bolji od Atletika

BEOGRAD, 13. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Majorke pobedili su Osasunu sa 1:0 i tako ostvarili prvi ovosezonski trijumf na gostovanjima, a Viljareal je posle preokreta savladao Atletiko Madrid sa 2:1.

Do osme pobede u prvenstvu Majorka je došla golom Čorija Kastra u 61. minutu. Majorka je do sada sakupila 27 bodova i nalazi se na petom mestu na tabeli, dok je Osasuna 10. sa 16 bodova.

Barselona, koja je juče pobedila Espanjol sa 1:0 golom Zlatana Ibrahimovića, prva je na tabeli sa 39 bodova, drugi je Real Madrid sa pet bodova manje, dok je Valensija sakupila 28 bodova.

Viljareal je na "Visente Kalderonu" pobedio Atletiko Madrid sa 2:1 u sudijskoj nadoknadi vremena. Poveli su domaći u 37. minutu preko Portugalca Simaoa, a gosti su terensku inicijativu uspeli da iskoriste  tek u drugom poluvremenu.

Izjednačio je David Fuster u 49. minutu, a petu pobedu u prvenstvu "žutoj podmornici" doneo je rezervista Hoseba Ljorente u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Viljareal je sakupio 18 bodova što mu je dovoljno za 10. poziciju na tabeli, dok je Atletiko Madrid na 14. mestu sa 13 poena.

Rasing iz Santandera pobedio je na svom terenu Heres sa 3:2 i izvukao se iz opasne zone. Poveli su gosti već u trećem minutu preko Marija Barmeha, ali izjednačio je Mehdi Lasen u 26. minutu. Domaći su poveli preko Manuela Arane na početku drugog poluvremena, a novo izjednačenje doneo je Antonio Ramiro u 69. minutu.

Važnu pobedu Rasingu doneo je Alehandro Geiho osam minuta pre kraja utakmice. Ekipa iz Santandera je sada na 15. mestu na tabeli sa 13 bodova, dok je Heres poslednji sa samo sedam osvojenih bodova.

Hetafe je pobedio Tenerife sa 2:1, a bodove su podelili Almerija i Deportivo (1:1), odnosno Valjadolid i Malaga (1:1).

Sevilja je na gostovanju u Hihonu pobedila Sporting sa 1:0 golom Frederika Kanutea u devetom minutu. Sevilja se tom pobedom zamenila sa Valensijom na trećem mestu na tabeli, dok je Sporting ostao na devetom mestu sa 20 osvojenih bodova.