Barselona preokretom do finala

BEOGRAD, 16. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Barselone plasirali su se u finale Svetskog klupskog prvenstva u Abu Dabiju, pošto su u polufinalu savladali meksički Atlante sa 3:1.

Meksikanci su poveli već u petom minutu pogotkom Giljerma Rohasa, ali je izjednačio Serhio Buskets u 35. minutu.

U drugom poluvremenu šampion Evrope je opravdao ulogu favorita i sa dva gola u razmaku od 12 minuta rešio pitanje pobednika.

Prvo je osvajač "Zlatne lopte" Lionel Mesi u 55. minutu doneo prednost Barseloni, a konačan rezultat postavio je Pedro Rodrigez u 67. minutu.

Igrač Barselone Pedro Rodrigez ušao je večeras u istoriju kao prvi fudbaler koji je postigao gol u šest različitih takmičenja u jednoj sezoni.

Fudbaler Barselone, koji ima 22 godine, ove sezone bio je strelac u španskom prvenstvu, kupu i superkupu, kao i Ligi šampiona i evropskom superkupu.

U dosadašnjem toku sezone Pedro je odigrao 23 utakmice za prvi tim Barselone i postigao 11 golova.

Protivnik šampiona Evrope u subotnjem finalu biće prvak Južne Amerike, argentinski Estudijantes.