Anderleht slavio u Amsterdamu, a Valensija u Đenovi

BEOGRAD, 18. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri belgijskog Anderlehta plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evropa, pošto su u Amsterdamu savladali Ajaks sa 3:1 u utakmici šestog kola Grupe A tog takmičenja.

Gosti su na Amsterdam areni brzo došli do vođstva, a strelac je bio Romelu Lukaku u 13. minutu.

Isti igrač je u 22. minutu povisio prednost, a plasman Anderlehta u narednu fazu potvrdio je Džonatan Legear u 44. minutu.

Poraz domaće ekipe, koja je ranije obezbedila plasman u šesnaestinu finala, ublažio je Urbi Emanuelson u 77. minutu.

Šansu za plasman u šesnaestinu finala imao je i zagrebački Dinamo, ali samo u slučaju poraza Anderlehtra.

Hrvatski šampion je, pred praznim tribinama stadiona "Maksimir", ugostio rumunski Temišvar i izgubio sa 2:1.

Iako je Dinamo stvarao šanse i imao terensku inicijativu, ali su gosti poveli u 67. minutu pogotkom Điđela Bukura. Dinamo je izjednačio auto-golom Kristijana Skutarua u 80. minutu, a prvu pobedu Temišvaru u Ligi Evropa doneo je Dorin Goga u 84. minutu.

Do mesta među najbolje 32 ekipe došla je i Valensija, koja je u Đenovi savladala istoimenu ekipu sa 2:1.

Valensija je povela golom Bruna u 45. minutu iz penala, a izjednačio je Ernan Krespo u 51. minutu. Pobedu gostima doneo je David Vilja u sudijskoj nadoknadi vremena.

Pored Valensije, iz ove grupe plasman u narednu fazu osigurao je francuski Lil, koji je na svom terenu pobedio Slaviju iz Praga sa 3:1.

U Grupi C još nakon prošlog kola bilo je poznato da će Hamburg i Hapoel iz Tel Aviva biti učesnici šesnaestine finala.

Izraelska ekipa je večeras na svom terenu savladala Hamburg sa 1:0, dok su Rapid i škotski Seltik u Beču odigrali 3:3.