Bajer Leverkuzen jesenji prvak Nemačke

BEOGRAD, 19. decembra 2009. (Beta) - Bajer iz Leverkuzena osvojio je  titulu jesenjeg fudbalskog prvaka Nemačke posle pobede nad Borusijom iz Menhengladbaha od 3:2.

Borusija je povela sa 2:1, a Leverkuzen je preokrenuo i na kraju pobedio. Bajer je u 17 kola osvojio 35 bodova.

Bajern je održao korak za liderom sa još jednom napadačkom utakmicom. "Petardu" je ovog puta dobila Herta, pošto je ekipa iz Minhena slavila sa 5:2. Ovo je bila šesta uzastopna pobeda Bajerna posle lošeg početka sezone.

Šampion Volfsburg nastavio je sa promenljivim igrama, pošto je odigrao 2:2 sa Ajntrahtom.

Jan Šlaudraf iz Hanovera okončao je golgeterski post tako što je postigao dva pogotka za vodjstvo od 2:0 protiv Bohuma, ali to nije bilo dovoljno za trijumf, pošto je njegov tim na kraju izgubio 3:2.

Četvrtoplasirana Borusija iz Dortmunda proslavila je 100. godišnjicu kluba pobedom od 1:0 nad Frajburgom u petak.

Štutgart je na svom terenu pobedio Hofenhajm sa 3:1 i izvukao se iz opasne zone. Domaći su poveli u 32. minutu golom Rumuna Ćiprijana Marike iz jedanaesterca, a izjednačio je preko Eduarda Majkosuela u 44. minutu.

Novo vodjstvo Štutgartu doneo je Kakau u 68. minutu, a pobedu je potvrdio Kedira osam minuta pre kraja utakmice.

Štutgart je ovom pobedom za dve pozicije popravio plasman i sada sa 16 bodova zauzima 14. mesto, a Hofenhajm je sedmi sa 25 bodova.