Miha iznenadio Juventus u Torinu, pobeda Rome

BEOGRAD, 20. decembra 2009. (Beta-AP) - Fudbaleri Katanije, koje trenira Siniša Mihajlović, iznenadili su u Torinu ekipu Juventusa i pobedili sa 2:1 u utakmici 17. kola italijanskog fudbalskog prvenstva.

Rezultat Katanije dodatno dobija na značaju ako se ima u vidu da je to tek druga pobeda sicilijanske ekipe, koja je do ovog kola bila poslednja na tabeli.

Katanija je do vodjstva došla u 23. minutu pogotkom Horhea Martineza iz penala. Torinska "stara dama" izjednačila je preko Hasana Salihamidžića u 66. minutu, ali je veliku pobedu gostima doneo Marijano Isko golom u 87. minutu.

Mihajlović je na klupu Katanije došao prošle nedelje, a ovo mu je prva pobeda sa novim klubom.

Juventus je danas propustio priliku da preuzme drugo mesto na tabeli od Milana, čiji meč 17. kola sa Fiorentinom je odložen zbog snega.

Iz istog razloga odložene su još tri utakmice ovog kola: Djenova-Bari, Udineze-Kaljari i Bolonja-Atalanta.

Fudbaleri Rome su na svom terenu pobedili Parmu sa 2:0 i došli do četvrte pozicije na tabeli. Pogotke za "vučicu" postigli su Nikolas Burdiso u 48. i Mateo Brigi u 90. minutu.

Seriju dobrih partija nastavio je Napoli, koji je kod kuće bio bolji od Kjeva sa 2:0 i upisao desetu uzastopnu utakmicu bez poraza.

Domaća ekipa povela je u sedmom minutu pogotkom Mareka Hamšika iz penala, a konačan rezultat postavio je Fabio Kvaljarela u 87. minutu.

Trener fudbalera Katanije Siniša Mihajlović izjavio je večeras da su igrači njegove ekipe pobedom nad Juventusom od 2:1 pokazali da imaju veliki potencijal i da ne zaslužuju pretposlednje mesto na tabeli italijanskog prvenstva.

"Zaista sam pre utakmice u Torinu verovao da možemo da pobedimo Juventus, jer se taj klub trenutno nalazi u teškoj situaciji. Pored toga, Katanija je ove sezone izgubila dosta mečeva u kojima nije zaslužila poraz", rekao je Mihajlović za italijansku televiziju Skaj.

"Moji momci su danas ostavili srce na terenu. Imamo veoma dobre igrače i moramo to da potvrdjujemo na svakoj utakmici", dodao je on.

Mihajlović je čestitao i Robertu Manćiniju imenovanje na funkciju trenera engleskog Mančester sitija. Srpski trener bio je pomoćnik Manćiniju dok je vodio ekipu Intera.

"Želim mu sve najbolje, siguran sam da će se dobro snaći u novom klubu", zaključio je Mihajlović.

Juventus - Katanija 1:2 (0:1)