Pobeda Sitija na debiju trenera Roberta Mančinija

BEOGRAD, 26. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Stouk siti sa 2:0, u prvoj utakmici od kako ih je preuzeo novi trener Roberto Mančini.

Siti je poveo golom Martina Petrova u 28. minutu, posle akcije u kojoj su učestvovali Karlos Tevez i Robinjo, a konačan rezultat postavio je Tevez u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

Siti je ostao na šestom mestu na tabeli sa 32 boda, ima dva manje od petoplasiranog Totenhema, ali i utakmicu manje, dok je Stouk na 11. mestu sa 21 bodom.

Fudbaleri Sanderlenda i Evertona podelili su bodove - 1:1. Gol za domaći Sanderlend postigao je Daren Bent u 17. minutu, a Blekburn je do boda došao pet minuta pre kraja utakmice pogotkom Marouana Felainija.

Sanderlend zauzima 10. mesto u Premijer ligi sa 22 boda, dok Everton sa tri boda manje zuzima 14. mesto.

Istim rezultatom završena je i utakmica izmedju Vigana i Blekburna. Poveo je Blekburn preko Benija Mekartija u 30. minutu, a konačan rezultat postavio je Ugo Rodaljega 23 minuta kasnije.

Fudbaleri Vigana su sa 19 bodova 16. na tabeli, a Blekburn sa bodom više zauzima 12. mesto.

Birmingem - Čelsi 0:0
Vest Hem - Portsmut 2:0
Fulam - Totenhem 0:0
Barnli - Bolton 1:1
Vigan - Blekburn 1:1
Sanderlend - Everton 1:1
Mančester siti - Stouk siti 2:0
Liverpul - Vulverhempton 2:0