Pobede Arsenala i Mančester junajteda

BEOGRAD, 27. decembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Arsenala pobedili su  Aston Vilu sa 3:0, u utakmici 19. kola engleske Premijer lige, a dva gola je postigao španski reprezentativac Česk Fabregas.

Fabregas je pauzirao prethodne dve nedelje zbog istegnuća tetive kolena, a proveo je u meču samo 27 minuta u drugom poluvremenu pre nego što je zamenjen, jer je obnovio povredu.

Za vreme koje je proveo na terenu imao je izuzetan učinak. Golove je postigao u 65. i 81. minutu.

Mančester je nakon poraza od Fulama (3:0), gostovao u Hal Sitiju i pobedio.

Prvi gol za Mančester je postigao Vejn Runi pogotkom u 45. minutu, ali su se "tigrovi" vratili golom Fejgana iz penala u 59. minutu. Ipak, bolju igru gosti iz Mančestera krunisali su u 73. minutu autogolom Dousona, koji je centaršut Runija sproveo u sopstvenu mrežu, a onda je reprezentativac Engleske još jednom asistirao, ali ovog puta Dmitru Berbatovu za konačnih 1:3.

Arsenal - Aston Vila 3:0 (0:0)