Feniks bolji od Lejkersa

BEOGRAD, 29. decembra 2009. (Beta) - Košarkaši Feniksa napravili su iznenađenje večeri u NBA ligi, pošto su pobedili LA Lejkerse sa 118:103 i tako timu iz Kalifornije naneli drugi poraz u tri utakmice.

Feniks je predvodio Amari Stodemajer sa 26 poena, a pobedi je doprineo početnik Džered Dadli sa ličnim rekordom karijere od 19 poena. Plejmejker Sansa Stiv Neš završio je utakmicu sa 16 poena i 13 asistencija.

Najefikasniji u Lejkersima bio je Kobi Brajant sa 34 poena, ali je poslednjih osam minuta utakmice proveo na klupi, pošto je trener Fil Džekson procenio da je utakmica rešena.

Oklahoma je u gostima pobedila Nju Džersi sa 105:89, a meč je obeležio Kevin Durant, koji je izjednačio lični rekord sezone sa 40 poena. Kapiten reprezentacije Srbije Nenad Krstić dao je 19 poena svom bivšem timu.

Netse je predvodio Ji Đijanlijan sa 29 poena.

Golden Stejt je na svom terenu pobedio Boston sa 103:99. Najefikasniji u pobedi bio je Monta Elis sa 37 poena, a postigao je i dva slobodna bacanja 2,3 sekunde pre kraja za pobedu. Voriorsi su nadoknadili 18 poena zaostatka i naneli Bostonu drugi uzastopni poraz u sezoni.

Vladimir Radmanović igrao je 18 minuta za Golden Stejt i utakmicu završio sa šest poena i 10 skokova.

Šarlot - Milvoki 94:84
Oklahoma - Nju Džersi 105:89
Memfis - Vašington 116:111
Feniks - L.A.Lejkers 118:103
Sakramento - Denver 106:101
Filadelfija - Portland 104:93
Golden Stejt - Boston 103:99