Važne pobede Almerije i Rasinga, gol Žigića za pobedu

BEOGRAD, 3. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Almerije i Rasinga iz Santandera zabeležili su u utakmicama 16. kola španskog prvenstva važne pobede u borbi za opstanak u Primeri.

Almerija je na svom terenu savladala ekipu Heresa sa 1:0, a strelac pobedonosnog pogotka bio je Hose Ortis u 89. minutu. Domaćinu je to četvrta pobeda u šampionatu.

Ekipa Rasinga je u Santanderu bila bolja od Tenerifa sa 2:0 i takođe došla do četvrtog prvenstvenog trijumfa. Pogotke za domaćina postigli su Gonsalo Kolsa u 72. i Ćisko u 75. minutu.

Napadač fudbalske reprezentacije Srbije Nikola Žigić doneo je prvu pobedu Valensiji u novoj 2010. godini Srpski igrač je zatresao mrežu u 93. minutu susreta 16. kola Primere protiv Espanjola kod kuće i postavio konačan rezultat - 1:0.

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom stadionu u Madridu ekipu Valjadolida sa 1:0 i ostali u gornjem delu tabele. Jedini pogodak na utakmici postigao je Havijer Kaskero u 84. minutu.

Saragosa je kod kuće odigrala bez golova protiv Deportiva iz Korunje, dok je duel u Hihonu između domaćeg Sportinga i Malage završen nerešeno 2:2.

U poslednjoj utakmici ovog kola Real Madrid je u Pamploni odigrao bez pogodaka protiv domaće Osasune i propustio priliku da se izjednači na tabeli sa vodećom Barselonom.

Aktuelni prvak Španije i Evrope, koji je juče odigrao nerešeno 1:1 sa Viljarealom, ima 40 bodova, i dalje dva više od Reala.