Seltik i Rendžers podelili bodove

BEOGRAD, 3. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri gradskih rivala iz Glazgova, Seltika i Rendžersa, odigrali su nerešeno 1:1 u derbi utakmici 19. kola škotskog prvenstva.

Domaća ekipa koja je u većem delu meča imala inicijativu i stvorila nekoliko veoma dobrih prilika, povela je u 79. minutu pogotkom australijskog reprezentativca Skota Makdonalda.
Samo tri minuta kasnije, međutim, Rendžersi su iz jedne od retkih prilika došli do izjednačenja.

Posle kornera sa desne strane, najviši u skoku u kaznenom prostoru Seltika bio je Li Mekaloh i glavom sa pet metera poslao loptu u mrežu.

Posle današnjeg remija, Rendžersi su ostali na prvom mestu na tabeli sa 44 boda, sedam više od Seltika, koji ima utakmicu manje.