Juventus pobedio Parmu, ubedljiva Fiorentina

BEOGRAD, 6. januara 2010. (Beta) - Fudbaleri Juventusa savladali su u Parmi istoimenu domaću ekipu sa 2:1 u derbi utakmici 18. kola italijanskog prvenstva, dok je Fiorentina zabeležila ubedljivu pobedu protiv Sijene - 5:1.

Juventus je do prednosti došao već u 3. minutu preko Hasana Salihamidžića, koji je glavom sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Domaćin je izjednačio u 25. minutu golom bivšeg igrača Juventusa Nikole Amoruza, posle asistencije Damijana Zenonija.

Konačan rezultat postavljen je već u 39. minutu, kada je, posle kornera, Paolo Kastelini smestio loptu u sopstvenu mrežu i omogućio pobedu Juventusu.

Gosti su od 73. minuta igrali sa desetoricom fudbalera, pošto je crveni karton, zbog oštrog faula nad Kristijanom Zakardom, dobio Martin Kaseres.

Fiorentina je protiv poslednjeplasirane Sijene pobedu osigurala već u prvom poluvremenu, kada je postigla tri gola.

"Ljubičasti" su poveli u petom minutu golom Pera Kroldrupa, na 2:0 povisio je Mario Santana u 29. minutu, dok je strelac trećeg gola bio Alberto Đilardino u 36. minutu.

Svojim drugim pogotkom na utakmici Đilardino je u 66. minutu povisio na 4:0, potom je precizan bio Adrijan Mutu u 79. minutu, a poraz Sijene ublažio je Masimo Makarone u 85. minutu.

Ekipa Lacija na svom terenu pobedila je Livorno sa 4:1, a strelac poslednjeg gola za domaćina bio je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov u 90. minutu iz penala.

Gradski rival Lacija, ekipa Rome odigrala je 2:2 protiv domaćeg Kaljarija, dok je Bari savladao Udineze sa 2:0.

Kjevo - Inter 0:1 (0:1)