ZVEZDA U TOP 8 EVROLIGE: Fener "progurao" crveno - bele u četvrfinale

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u TOP 8 Evrolige prvi put u istoriji, pošto je Fenerbahče u istanbulskom derbiju savladao Anadolu Efes sa 90:86

Crveno-bele nakon poraza od Darušafake u plej-of je vodila pobeda Fenera ili trijumf nad Cedevitom u Zagrebu u poslednjem kolu Evrolige. Na sreću pulena trenera Dejana Radonjića, Željko Obradović je razbio Dušana Ivkovića na drugoj strani, i poštedeo crveno-bele da o sudbini odlučuju u poslednjem meču.

Efes se držao tokom prvih 20 minuta igre, a Fener je meč prelomio sredinom treće četvrtine kada su puleni trenera Željka Obradovića poveli 55:42 a potom samo nastavili da pune koš rivala.

Domaćin je početkom poslednjih 10 minuta utakmice stekao 15 poena razlike (65:50), pa je bilo jasno da će Efes teško do preokreta, mada je bilo gusto. Uspeo je Efes u finišu da iskoristi opuštanje domaćina i priđe na 88:86,ali ne i da preokrene.

Izvor: Informer/ nadlanu