CRVENO-BELI ISPUSTILI CSKA: Zvezda izgubila u dramatičnoj završnici

Imali su crveno-beli veliku priliku da naprave brejk protiv možda i najvećeg favorita za osvajanje Evrolige, ali izabranici trenera Dejana Radonjića nisu uspeli da dođu do velikog iznenađenja.

Crveno-beli su sjajno otvorili utakmicu i nisu ispuštali prednost tokom prvih 20 minuta. Prvi među jednakima bio je Kinsi, a odlične role imali su i Jović, Miler i Simonović koji je trojkama u finišu poluvremena odbio napade "armejaca".

CSKA je u nastavku krenuo furiozno, i došli su do preokreta u trećoj deonici. Ipak, igrače Zvezde to nije obeshrabrilo, pa su držali priključak tokom poslednje deonice. Na kraju su mogli i do pobede, a puleni trenera Radonjića imaće za čim da žale posle ove utakmice. Možda i ključne poene postigao je Teodosić, koji je pogodio trojku pri vođstvu Zvezde (75:74).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Hajns sa 19 poena, De Kolo i Higins su dodali 13, a Teodosić je ubacio 9. Kod Zvezde je Jović bio najbolji sa 15 poena, a jedan manje su dali Kinsi i Simonović.

Treći susret četvrtfinala Evrolige igra se u ponedeljak, 18. aprila, u Beogradskoj areni.

Izvor: Informer/nadlanu